Najemnicy, Paweł Jakubowski

Najemnicy

Czołem łajzo! Po trzynastu latach pokoju w rozbitym dzielnicowo Orgonie znowu wybuchła wojna domowa. No i bardzo dobrze! Długo nie było roboty dla uczciwego najemnika. Teraz jest jej aż nadto. Zapraszamy do oddziału! Zapewniamy wikt, opierunek, wyszkolenie, broń a nawet buty! Nie interesuje nas, kim i skąd jesteś, co robiłeś, czy umiesz machać żelazem, czy nie lub czy za twoją głowę ktoś wyznaczył nagrodę. Dla każdego znajdzie się miejsce. U nas dostaniesz carte blanche… cokolwiek to, k***, znaczy. Jasne, że można zginąć, tylko że bez tego nie byłoby przygody. No… na co jeszcze czekasz – zapraszamy w szeregi Psów Wojny

To jeden z fragmentów tej krwistej powieści fantasy. Jest ona wielowątkowa i posiada lekkie tło polityczne. Powieść przeznaczona jest dla dorosłych i opowiada o barwnych bohaterach knujących różne intrygi. Biorą oni udział w dramatycznych oraz niesamowitych potyczkach oraz ogromnych bitwach, w których udział bierze tysiące zbrojnych. Szala zwycięstwa waży się w ostatniej chwili i nigdy nie jesteśmy pewni, kto zwycięży.

Powieść na podstawie gry

Powieść znalazła swą inspirację w grze fabularnej Aphanon – Świat Księżycowego Ostrza. Autorami są Arek Mielczerka oraz Dariusz Tarki. Jeśli masz wątpliwości, kto jest dobry, a kto zły, to pamiętaj – dobry jest ten, kto więcej płaci.

Paweł Jakubowski

Autorem powieści jest absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Zawodowy pisarz, jednak pasję odkrył również w handlu. Był jednym z założycieli legendarnego stowarzyszenia 40i4, kóre zajmowało się fantastyką. Od jakiegoś czasu stał się również aktorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *