Najemnicy, Paweł Jakubowski

Najemnicy

Czołem łajzo! Po trzynastu latach pokoju w rozbitym dzielnicowo Orgonie znowu wybuchła wojna domowa. No i bardzo dobrze! Długo nie było roboty dla uczciwego najemnika. Teraz jest jej aż nadto. Zapraszamy do oddziału! Zapewniamy wikt, opierunek, wyszkolenie, broń a nawet buty! Nie interesuje nas, kim i skąd jesteś, co robiłeś, czy umiesz machać żelazem, czy nie lub czy za twoją głowę ktoś wyznaczył nagrodę. Dla każdego znajdzie się miejsce. U nas dostaniesz carte blanche… cokolwiek to, k***, znaczy. Jasne, że można zginąć, tylko że bez tego nie byłoby przygody. No… na co jeszcze czekasz – zapraszamy w szeregi Psów Wojny

To jeden z fragmentów tej krwistej powieści fantasy. Jest ona wielowątkowa i posiada lekkie tło polityczne. Powieść przeznaczona jest dla dorosłych i opowiada o barwnych bohaterach knujących różne intrygi. Biorą oni udział w dramatycznych oraz niesamowitych potyczkach oraz ogromnych bitwach, w których udział bierze tysiące zbrojnych. Szala zwycięstwa waży się w ostatniej chwili i nigdy nie jesteśmy pewni, kto zwycięży.

Powieść na podstawie gry

Powieść znalazła swą inspirację w grze fabularnej Aphanon – Świat Księżycowego Ostrza. Autorami są Arek Mielczerka oraz Dariusz Tarki. Jeśli masz wątpliwości, kto jest dobry, a kto zły, to pamiętaj – dobry jest ten, kto więcej płaci.

Paweł Jakubowski

Autorem powieści jest absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. Zawodowy pisarz, jednak pasję odkrył również w handlu. Był jednym z założycieli legendarnego stowarzyszenia 40i4, kóre zajmowało się fantastyką. Od jakiegoś czasu stał się również aktorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *